Попри те, що майже всі сучасні спліт-системи можуть не тільки охолоджувати простір, а й нагрівати його, багато споживачів ще не замінили свій колишній кондиціонер на новий і більш функціональний. Тому для них актуальною є тема підготовки техніки до “зимової сплячки”. Дехто обирає не робити нічого, перечікує сезон холодів і знову запускає у спеку. Таких користувачів більшість. Але є й ті, хто відповідально ставиться до наявного спліту, тим самим продовжують термін його роботи.
Якщо у вас кондиціонер, який працює тільки на охолодження, то готувати його до зими потрібно восени, поки температура повітря ще не досягла мінусових позначок. Бо за таких умов фахівці не радять проводити маніпуляції зі сплітом, плюс, такі роботи коштують дорожче через дискомфортні умови праці. Ідеальним вважають початок опалювального сезону. Зазвичай, коли температура повітря на вулиці протягом трьох днів не піднімається вище +8 С в міські теплоенерго подають тепло населенню. З кондиціонером слід діяти за тим же принципом.
Починати “консервацію” обладнання потрібно з очищення зовнішнього блоку від листя, гілок, пір’я, бруду, пилу, комах і т.д. Якщо цього не зробити, повітрообмін порушиться, навантаження на компресор зросте, пристрій працюватиме гірше, натомість енергії споживатиме більше. В результаті, це призведе до поломки техніки і її недешевого ремонту чи взагалі до необхідності ковий кондиціонер купити.
Прибрати бруд необхідно з усіх вентиляторів і решіток зовнішнього блоку, після цього протерти блок ганчіркою. Там, де її виявиться недостатньо, можна додати мильний розчин слабкої концентрації. В ідеалі купити спеціальний бокс для блоку, який буде захищати його від опадів, зокрема від намерзання і налипання мокрого снігу. Чохол краще купити по розміру блоку, але не впритул, щоб забезпечити достатню циркуляцію повітря.
Під час підготовки внутрішнього блоку, першочергово потрібно очистити фільтри. На них також осідав пил та бруд. Також на них можуть розвиватись грибок та пліснява, які потік повітря потім понесе у простір. А це небезпечно для здоров’я. Крім неякісного повітря брудні фільтри будуть шкодити роботі кондиціонеру. Якщо очистити їх вже неможливо, можна провести заміну фільтрів на нові. Внутрішні складові спліту під корпусом також потрібно почистити. Окрему увагу слід приділити компресору та перевірити його справність. Не зайвим буде переглянути рівень холодоагенту в системі. Краще, щоб цим займався спеціаліст. Співробітники компанії Імперія Клімату Плюс знають все про підготовку кондиціонера до зими та допоможуть поставити його на паузу без шкоди для обладнання і гаманця.
Якщо власник планує повністю вимкнути техніку в несезон, її краще перевірити максимально, провести повну діагностику всіх систем, а тоді просто знеструмити. Це вбереже спліт-систему від можливих перепадів електрики чи поломки внаслідок стрибка напруги.
Кондиціонери, які мають функцію опалення не завадить теж перед зміною режиму перевірити та, за потреби, налагодити чи провести поточний ремонт/заміну необхідного компонента. В багатьох сучасних новозбудованих багатоповерхівках та житлових комплексах підведення газогонів не передбачене. Всі прилади у домі - від плити до котла - працюють виключно на електриці. Тому багато власників квартир у таких будинках вирішили одразу кондиціонер встановити як охолоджувач і обігрівач 2 в 1, підсиливши його дію теплою підлогою чи іншими альтернативними електроваріантами, залежно від умов, площі, власних фінансових можливостей. Досвід використання інверторних спліт-систем цілорічно довів, що вони є одним із найекономічніших засобів на сьогодні, які охолоджують-гріють без суттєвого плюсу до квитанції за світло. Обрати свою модель і купити техніку якісну від виробника можна в Імперія Клімату Плюс.