Роботу більшості кліматичних приладів у домі ми координуємо за власними відчуттями. Коли холодно вмикаємо обігрівач або кондиціонер, у спеку змінюємо режим останнього на охолодження, відчиняємо вікна, коли задуха і потрібно провітрити простір або звертаємось до спеціального вентиляційного обладнання. Перелік можна продовжувати ще довго, бо сучасні виробники пропонують обладнання для різних потреб. Знайти максимум потрібної для комфорту кліматичної техніки можна в магазині Імперія Клімату Плюс, як і рекомендації щодо її раціонального використання та інформацію про новинки сегменту.
Наприклад, про власну метеостанція, яка покликана професійно керувати домашньою кліматичною технікою за показниками навколишнього середовища у внутрішньому просторі та на вулиці.
Цей прилад викликає неоднозначні реакції у потенційних користувачів. Багато хто не розуміє, навіщо потрібна метеостанція, якщо прогноз погоди доступний у кілька кліків на пульті або на смартфоні. Причому, деталізований, із зазначенням сили вітру та перспективними показниками на майбутні кілька днів чи навіть тижнів. Хіба що на більш тривалий проміжок часу не доводиться покладатися на точність цього прогнозу.
Поки скептики заперечують потребу у такому гаджеті, поціновувачі новинок розбираються у їх якісних характеристиках та перевагах, які можуть покращити якість життя та ведення побуту.
Є такі і у домашніх метеостанцій.
Для початку слід уточнити, що побутова метеостанція складається із багатьох датчиків, які фіксують не тільки температурний режим, а й рівень сухості-вологості повітря, рівня СО2, пориви вітру, години сходу-заходу сонця і т.д., залежно від моделі. Різниця між прогнозом в інтернеті або на телебаченні у локальності домашнього прогнозу. Тобто прилад показує погоду не в регіоні чи конкретному населеному пункті, а на території, на якій встановлений. Відомо, що в одному і тому ж місті/селі на різній місцевості може бути різна температура повітря. На це впливають супутні фактори, починаючи від географічного розташування (височини чи низини) і закінчуючи кількістю забудов на квадратний метр площі та наближенням до водойм.
Так і тут. Метеостанція збирає дані не за загальними показниками, а за конкретними, там, де її встановлено. Тому її власники отримують максимально близькі кліматичні показники всередині і зовні приміщення і з огляду на них можуть регулювати роботу іншої техніки.
Це не значить, що не можна увімкнути кондиціонер, якщо метеостанція транслює прийнятну температуру. Врешті, все за бажанням і потребами. Але у випадку, якщо зайві години обігріву спричинили сухість повітря, прилад про це сповістить і нагадає увімкнути зволожувач. І навпаки, якщо рівень вологи у домі стане надмірним, датчики на станції сигналізують про це і не дозволять втратити баланс, допустивши появу грибка, яку провокує сирість.
Метеостанція показує погоду тут і зараз, але може спрогнозувати її на найближчу добу і це буде максимально правдива інформація. Це дуже зручно для людей, чия діяльність пов’язана із погодними умовами, зокрема для працівників фермерських господарств, для батьків маленьких дітей, для літніх людей, які гостро реагують на погоду і для тих, хто турбується про мікроклімат навколо себе.
Розрізняють механічні та електронні метеостанції. Перші фіксують показники у самому приміщенні, другі – всередині і назовні. В обидвох моделях, як правило, встановлені термометр, гігрометр (вологість повітря) та барометр (атмосферний тиск). Деякі прилади обладнані також дощоміром, який повідомляє про рівень опадів, та/чи анемометром, котрий фіксує силу вітру.
В залежності від способу підключення датчиків є дротові та бездротові прилади. Попит на бездротові вищий, бо вони мобільні, не потребують закріплення в одному місці біля вікна і до них можна підключити один і більше датчиків, розміщених в різних місцях у межах допустимого радіусу дії (як правило, це 30-100 м).
Дротові моделі більш обмежені і потребують прив’язки датчика з самим приладом, їх радіус дії може бути не більшим за довжину з’єднувального дроту.
За типом живлення метеорологічні побутові станції бувають мережеві та автономні. Одні працюють від батарейок чи акумулятора, а інші – від розетки.
Серед додаткових функцій виробники облаштовують у метеостанціях годинники і навіть будильники, радіоприймачі, можливість накопичувати дані протягом місяця чи року, підключати до ПК та інші.
Це робить їх не просто кліматичним обладнанням, а інформаційними центрами, у яких є все для комфорту, контролю та навіть для відпочинку. А купувати такі для себе чи ні – вирішувати вам.