Якщо міркуєте над зведенням власного будинку, віддайте перевагу пасивному. Йдеться про споруду, на утримання якої ви будете витрачати мінімум коштів навіть в опалювальний сезон, бо вона буде сконструйована грамотно. Основний акцент при її будівництві робиться не на подальше облаштування технікою, а на утримання тепла всередині, тобто на герметичності простору.
Це допомагає мінімізувати кількість побутових приладів, потрібних для обігріву чи охолодження. Один лише кондиціонер здатен повністю закрити всі потреби щодо температурного режиму протягом року, а якщо купити інверторний кондиціонер, який в асортименті представлений у магазині Імперія Клімату Плюс, то вдасться ще більше зекономити на комунальних платежах без шкоди для власного комфорту.
Якщо від самого початку на етапі планування майбутнього дому все зробити правильно, для опалення пасивного будинку знадобиться небагато електроенергії. В холодну пору тепло всередині простору будуть забезпечувати наявна техніка під час своєї роботи, водяні труби, зокрема для подачі гарячої води, сонячні промені, які потрапляють у дім зовні, а також життєдіяльність самих мешканців. Головне, зберегти його і використати з користю.
В Європі над цим замислились ще понад два десятиліття тому і вже досягли значного прогресу в даному напрямку. Європейці ощадливо ставляться до ресурсів і дехто з них завдяки цьому зміг повністю відмовитися від опалення, використовуючи для цих потреб фактично безкоштовне тепло. Українці лише починають йти цим шляхом, але не можуть гарантувати таких самих результатів через особливості клімату. Холодні зими у порівнянні з європейськими поки ще вимагають додаткового джерела тепла у домі. Але вже зараз при виборі такого альтернативного підходу до опалення люди можуть не шукати способи обмежити себе у використанні побутових приладів, а вирішити питання за рахунок сучасних інженерних рішень.
Перше, що потрібно зробити – це проєкт, який виключає слабкі ланки в теплоізоляції, так звані містки холоду.
Будівництво потрібно починати на західну сторону фасадом, щоб акумулювати якомога більше сонячного світла, яке дасть змогу раціонально використовувати його енергію.
Також слід подбати про герметичність обшивки та якісну теплоізоляцію. Окрему увагу слід приділити вікнам. Краще, якщо це будуть багатокамерні склопакети з використанням надійного теплоізолятора (криптону чи аргону). Віконні прорізи мають бути герметизовані та утеплені. Для ще кращого ефекту скло покривають спеціальною плівкою, що притягує сонячне світло, а, відповідно, тепло.
Крім спрямованих на притягнення-утримання тепла необхідно подбати про вентиляцію. Так як природна вентиляція шляхом відкриття вікон випускає з дому тепло, краще встановити припливно-витяжну установку або рекуператор у кожному з приміщень.
Щоб зробити будинок максимально ефективним, можна додатково встановити на її даху або фасаді сонячні панелі. В ідеалі, вакуумні, які мають високий коефіцієнт корисної дії. Такі панелі будуть працювати цілий рік, бо здатні акумулювати енергію сонця навіть при пасмурній погоді. Вони допоможуть вирішити питання з відключеннями світла, які в наш час не рідкість.
Облаштування пасивного будинку коштуватиме грошей, але швидко окупить себе. У випадку, якщо будівництво не входить у ваші плани, деякі з порад можна застосовувати і на наявних уже будівлях і навіть квартирах.