0 0

Фільтри на кондиціонер: типи і особливості

  • Фільтри на кондиціонер: типи і особливості

 

Перед тим, як кондиціонер встановити, сучасні споживачі прагнуть розібратись у всіх особливостях та технічних характеристиках моделей, що підходять їм по ціні і лише після цього відправляються за покупкою. Тип компресора, потужність, клас енергоефективності, бренд і т.д. – це важливо, але є ще одна функція, яку часто залишають поза увагою. Це - фільтрація. Як показує практика, її в переліку пропускають, як одну з не самих важливих, а згадують про неї тоді, коли та недотягує до очікуваного рівня. Хоч основною функцією кліматичної техніки є створення комфортного температурного режиму, не менш важливою є здатність кондиціонерів до очищення повітря. В залежності від типу фільтрів, встановлених під корпусом, можна отримати різний ступінь захисту від забруднення. 

Існує два типи фільтрів – грубого і тонкого очищення. Перший тип перешкоджає потраплянню всередину спліту бруду, тополиного пуху, комах, шерсті тварин тощо. Другий тип слугує бар’єром для більш дрібних часточок, таких як пил, бактерії, алергени, також він здатен блокувати неприємні запахи. Але це ще не все. В залежності від матеріалу та особливостей, фільтри кондиціонера розрізняють і за іншою класифікацією, відповідно до якої вони бувають: 

  • Вугільні (карбонові); 
  • Цеолітні; 
  • Плазмові; 
  • Каталітичні і фотокаталітичні; 
  • Електростатичні; 
  • Ультрафіолетові;    
  • Антиоксидантні; 
  • Антибактеріальні. 

Окремо можна зустріти HAF і HEPA фільтри, фільтри з вітаміном С, сріблом, катехіном, васабі, протикліщові, ті, що протистоять хімічним сполукам. 

Вугільні фільтри, здебільшого, можуть перешкоджати появі неприємних запахів у просторі, вони абсорбують з простору пил і неприємний запах (хатні тварини, сигарети, дим тощо). Цеолітні «витягують» з повітря пари формальдегіду, аміаку, фреону і інших шкідливих речовин, що їх можуть містити миючі і доглядові засоби та навіть нові меблі чи шпалери, якщо при їх виготовленні такі застосовувались у якості покриття або, не виключено, є у складі матеріалів. 

Перевагами плазмових фільтрів є їх здатність протистояти вірусам і бактеріям. Побутує думка, що ці фільтри допомагають запобігти застуді і знизити ризик захворюваності на ГРВІ і грип в сезон у дітей, а також мінімізувати алергічні прояви, блокуючи алергени, в тому числі, на хатніх улюбленців. Завдяки такій їх властивості кондиціонери з плазмовими фільтрами обирають для монтажу вдома. 

Популярними і часто встановлюваними на спліт-системи сьогодні є каталітичні і фотокаталітичні фільтри. Перші здатні впливати на швидкість розкладання шкідливих речовин (того ж формальдегіду, аміаку, важких металів), їх каталізацію і перетворення на вуглекислий газ і воду. Другі - фотокаталітичні - видаляють з повітря забруднювачі будь-якого походження (органічні, неорганічні, елементоорганічні, бактерії, віруси, цвіль, гриби і інші). На самому фільтрі після розпаду останні не осідають, бо повністю розщеплюються.   

Фільтрація за рахунок електростатичної системи очистки захищає від алергенів - пилу, пилових кліщів, цвілі. 

Основна характеристика антиоксидантних фільтрів полягає в нейтралізації вільних радикалів, бактерій, збудників вірусів.  

Ультрафіолетові фільтри своїм випромінюванням знезаражують від бактерій та вірусів повітря, яке проходить через кондиціонер і запобігають появі спорів грибів та чорної цвіль всередині блоку. Такі фільтри можуть бути встановлені, як самостійні, або використовуватись у складі каталітичних.  

Поверхню HAF фільтрів вкривають електрично заряджені мікростовпчики, які притягують забруднення і нейтралізують їх при великому потоці повітря, а HEPA фільтри справляються навіть з найдрібнішими частинками пилу та пилку. 

Фільтри з вітаміном С крім знезараження повітря також позитивно впливають на стан шкіри і навіть здатні знімати стресовий стан чи напруження. 

Як бачимо, який тип фільтра ви б не обрали, кожен буде очищати повітря і знезаражувати його, але робити це буде по-різному. Як вам більше подобається, такий варіант і обирайте, якщо вирішили встановити кондиціонер. Маєте додаткові питання щодо термінів експлуатації і ціни? Звертайтесь до фахівців компанії Імперія Клімату Плюс та отримайте детальну консультацію по кожному типу фільтрації повітря сучасними сплітами окремо, щоб купити кондиціонер правильно.

16.10.2023 14:39:26
0
120

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!
Я прочитав Політика конфіденційности і згоден з вимогами