Як правильно встановити кондиціонер на кухні і чи потрібен він там взагалі

  • Як правильно встановити кондиціонер на кухні і чи потрібен він там взагалі

 

Зазвичай кондиціонер встановлюють у вітальні, спальні чи в дитячій кімнаті. Там, де проводять більше всього часу мешканці будинку або де в пріоритеті створити комфортний простір. Але іноді до фахівців Імперія Клімату Плюс звертаються з проханням допомогти обрати спліт-систему для кухні та радяться з приводу доцільності її встановлення. 

Одразу варто зазначити, що мова йде про використання кліматичної техніки на побутовому рівні. Адже на промислових об’єктах на кухнях кондиціонери є нормою. Там встановлюють спеціальні потужні моделі, як правило, виготовлені з нержавіючої сталі. Їх монтують в тандемі з промисловим зондом, який витягує продукти горіння та мінімізує осідання жиру на поверхнях, зокрема і самого блоку. Також такі пристрої оснащують спеціальними жировловлюючими фільтрами.    

Питання кондиціонеру для домашньої кухні більш суперечливе, бо обмежує власника габаритами приміщення і тягне за собою необхідність очистки системи раз в півроку без виключень. Навіть за наявності витяжки, кіптява та жир будуть сідати на вузлах системи та створювати зайве навантаження на компресор. Техніка працюватиме гірше, недостатньо охолоджуватиме/грітиме простір, а споживання електрики нею зросте. Витяжний зонд, як на промисловій кухні, вдома не поставиш, бо він шумний і громіздкий. 

Враховуючи той факт, що більшість споживачів економлять на діагностиці приладу раз в рік і проводять її тільки тоді, коли вона перестала чи майже перестала працювати, є сумніви, що кондиціонер на кухні отримає належний догляд та пропрацює довго. Якщо власник буде відповідально ним користуватись і проводити якісне своєчасне обслуговування, спліт на кухні зможе вирішити ряд локальних проблем. 

Сьогодні послуги з приготування їжі користуються популярністю. Домашні страви, на які немає часу, бажання чи вмінь можна замовити у людей, які зробили куховарство своєю професією. Дехто готує все, дехто обмежується тільки солодкою випічкою для кав’ярень чи приватних замовлень. Відповідно, у спеку така робота приносить додатковий дискомфорт, бо постійно ввімкнені плита та піч піднімають температуру на кухні, часто до критичних показників і шкодить здоров’ю. У такому випадку встановити кондиціонер на кухні потрібно. Влітку він створить потрібний мікроклімат для гарного самопочуття та працездатності, а в міжсезоння та взимку, за потреби, допоможе догріти квадратні метри. 

Всім, хто багато і часто готує, робить заготовки на зиму тощо, фахівці радять придбати спліт. Також непогано встановити кондиціонер на кухні великим родинам, які регулярно збираються за обіднім столом і власникам, в чиїх оселях кухня об’єднана з вітальнею (так звана “кухня-студія”).  

Кліматичне обладнання для кухні має відповідати притоку тепла, що надходить від іншої техніки. Це холодильник, духова шафа, плита, мікрохвильовка та інші, яких на сучасних кухнях достатньо. В залежності від їх кількості та площі простору потрібно вибирати кондиціонер. 

Ще однією проблемою встановлення спліту на кухні часто стає розташування блоку. Зазвичай, цей простір доволі невеликий. Стандартні квартири в багатоповерхівках мають невеликі кімнати і ще менші кухні, тому потрібно добре подумати, де монтувати прилад, щоб повітря не обдувало обідню зону і щоб його потік не був направлений на конфорки і не гасив полум’я. Власникам електричних варильних поверхонь про це хвилюватись не варто, а от якщо плита у домі газова, тоді краще перестрахуватись і обрати інше місце для кондиціонеру. 

Зазвичай, його монтують над вікном чи над дверним отвором, в залежності від розташування, меблювання тощо. В окремих випадках, особливо, в новобудовах, факт монтажу кліматичної техніки закладають ще на етапі їх проектування, тому в них простіше розмістити спліт, ніж у квартирах старого будинкового фонду. Але навіть у них, за бажанням, можна встановити кліматичне обладнання і закрити питання по температурному режиму. 

Якщо тільки для кухні ви не маєте фінансової можливості купити кондиціонер, а в інших кімнатах його також ще немає, тоді можна розглянути варіант мультиспліт-системи, яка передбачає підключення до одного зовнішнього блоку від двох до восьми внутрішніх блоків.

23.11.2024 12:56:16
0
161

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!
Я прочитав Політика конфіденційности і згоден з вимогами