Як взимку користуватися технікою без шкоди для бюджету

  • Як взимку користуватися технікою без шкоди для бюджету

 

У холодну пору витрати на оплату комунальних послуг зростають. До працюючої влітку техніки додаються нагрівальні прилади, для яких потрібні електрика або газ. Щоб не платити зайвого, але не припиняти користуватися кліматичними чи іншими системами, споживачі шукають способи робити це ощадливо. 

Станом на зараз ми залучили у своє життя багато технічних новинок, без яких уже важко уявити свій побут. Колись це були телевізор, пральна машина і ПК, а нині перелік розширився і вже містить кондиціонер, рекуператор, очищувач повітря, його осушувач тощо. Про попит на спліт-системи свідчить кількість звернень до Імперія Клімату Плюс, а про зміну ставлення до споживання ресурсів – вибір на користь енергоефективної техніки. Це вигідно не тільки для власного гаманця, але й допомагає підтримати енергосистему країни, яка цього потребує. 

Починати варто з малого – провести оптимізацію обладнання. Якщо є те, від чого легко відмовитись і воно “плюсує” цифри в платіжках – його можна вимкнути зовсім. Прилади, які тягнуть багато електрики, краще змінити на енергоефективні. Витрати на їх придбання окупляться дуже скоро і допоможуть економити в подальшому. У багатьох оселях в наш час є кондиціонер. Поява сплітів, здатних не тільки охолоджувати, а і гріти простір, вже дозволила користувачам оптимізувати прилади у домі, віддавши перевагу кондиціонеру замість обігрівачів та вентиляторів. Але замість звичайного краще купити інверторний кондиціонер, який споживає в рази менше енергії, повністю покриваючи потреби. На ринку є моделі інверторних кондиціонерів з різними додатковими функціями та різної ціни, що допомагає кожному знати підходящий варіант. Ще варто звертати увагу на потужність пристрою, бо якщо вона недостатня для ввіреної площі, то спліт крутитиме світло, але бажаного температурного режиму він не встановить. 

Якщо ви поки не маєте кондиціонеру і догріваєте за потреби будинок обігрівачами, тоді краще хай це будуть інфрачервоні керамічні електричні моделі. Вони здатні зберегти до 60% електрики в порівнянні з іншими електрокалориферами. При виборі електрокаміну зупиніться на моделях, у яких вбудовано вентилятор, бо вони мають вищий коефіцієнт корисної дії, тому є економнішими. 

Ще один популярний пристрій – газовий котел. Він відповідає за опалення у більшості осель, які відключені від централізованого теплопостачання. Якщо котел старий, про економію говорити не доведеться, він буде спалювати багато газу і відповідно грошей. Тому, якщо у вас такий пристрій, краще подбати про його сучасну заміну. Найбільш економічним серед технічних новинок у даному сегменті є турбований газовий котел. Він економить до 20% більше палива у порівнянні зі звичайним димохідним. Трохи меншу, але теж пристойну економію, забезпечить конденсаційний котел – з ним ви зекономите до 15%. 

Крім кліматичної техніки, не зайвим буде переглянути і налаштувати роботу іншого обладнання. У кого вдома є бойлер, краще вимикати його за своєї відсутності. Це зменшить оберти лічильника тоді, коли у цьому немає нагальної потреби.  Також відмінусують зайві кіловати регулювання температури нагрівання та вчасне очищення тена пристрою від накипу. 

Власникам електроплит краще звернути увагу на індукційні моделі. Вони швидше нагріваються, ефективніше прогрівають і скорочують час на приготування, звідси години роботи варильної поверхні. 

Також фахівці радять не нехтувати дрібницями, зокрема лампами розжарювання, які також протягом року здатні суттєво додати у платіжках без вмикання жодних інших приладів, крім світла. Вигідніше замінити у домі звичайні лампочки та LED. Хоч останні коштують дорожче, але служать довше, світять яскравіше і, що основне в даному випадку, економно споживають електрику. 

Окрему увагу потрібно приділити утепленню квартири/будинку, встановленню якісних вікон або хоча б ущільненню наявних. Інакше як би ви не намагались нагріти і втримати тепло, зробити цього не вдасться. 

І, на останок, власна відповідальність. Не забувати вимикати світло там, де не перебуваєте, виймати з розеток пристрої і гаджети, коли вони не потребують увімкнення/зарядження і робити зважені покупки, керуючись не цінником, а характеристиками обладнання. 

22.02.2025 12:26:59
0
76

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!
Я прочитав Політика конфіденційности і згоден з вимогами