Поширеною проблемою багатьох осель є сухість повітря. Взимку це пов’язано з роботою опалювальної техніки, далеко не вся з якої має функцію зволоження, а влітку з сезонною сухістю повітря, викликаною високою температурою. Проте якщо в спекотну пору основний вплив має сонце, то в осінньо-зимово-весняний період джерело осушення зазвичай не одне.
Централізоване тепло від котелень зволоження не передбачало і не передбачить, як і більшість стандартних обігрівачів. Деякі сучасні кондиціонери мають таку опцію, але вона все одно є у них додатковою, а не основною. Тобто вони не можуть конкурувати зі спеціальними приладами, які були створені, щоб зволожувати простір. Попри те, що дехто досі вважає дієвим засобом від сухості повітря миски з водою, розставлені по кімнатах, сучасний ринок пропонує більш прогресивні і дійсно працюючі варіанти.
Найпопулярнішими у цій категорії є зволожувачі та мийки повітря. Вони відрізняються принципом роботи та можливостями, але обидві позиції покликані саме зволожити повітря. Фактично, їх основна відмінність полягає в тому, що зволожувачі насичують повітря вологою без контролю рівня останньої, тобто можуть перевищити оптимальний показник у 40-60% чи навпаки недотягнути до нього. Тоді як мийки повітря автоматично встановлюють рівень вологи у потрібних межах. Саме тому попит на них більший.
Консультанти магазину кліматичної техніки Імперія Клімату Плюс останнім часом відмічають позитивну тенденцію відходу покупців від принципу, “що дешевше”, до “що дійсно працює”. Наприклад, якщо раніше, обираючи кондиціонер, ключовою була ціна, то зараз клієнтів цікавлять його енергоефективність, потужність, можливості.
Так і з мийками повітря. Вони стали популярними, бо працюють за принципом природного зволоження і не потребують регулярного налаштування рівня вологості, підтримуючи потрібні параметри автоматично.
Під час проходження повітряного потоку через мийку, його обгортають дрібні краплини води, ніби фільтруючи від забруднення – пилу, бруду, шерсті, пір’я тощо. Останні осідають у спеціальному піддоні, тоді як у простір надходить чисте, насичене вологою повітря.
Мийки повітря бувають двох типів – з дисками зволоження та з гідрофільтрами. Перші являють собою барабан із дисками усередині, половина з яких опущена в контейнер з водою. Під час роботи приладу повітря, яке продукує розміщений внизу приладу вентилятор, проходить крізь диски, мікрочастинки пилу і бруду намокають і осідають, а вологе чисте повітря надходить у простір.
Другі – з гідрофільтром – зволожують повітря за рахунок подачі струменю води під тиском до перфорованого пластмасового конусу. Під час роботи приладу конус обертається, розбризкуючи воду через перфорацію. Утворюється так званий морський пил або по-народному мрячка, під час проходження через яку повітря очищається і виходить назовні. Такі моделі бувають обладнані ультрафіолетом, що також допомагає знезаразити повітря.
Обидва пристрої не мають якихось вимог до води, яка заливається в резервуар. Не потрібно купувати ні спеціальні розчини, ні дистильовану воду чи розливну питну. Досить залити звичайну воду з крану. Прихильникам ароматерапії слід звернути увагу на моделі, що мають відсік для ефірних олій.
Мийка повітря фактично позбавляє одразу двох проблем – сухості повітря і його забруднення. Вона допомагає забезпечити комфортний мікроклімат і подбати про здоров’я. Надмірно сухе повітря робить перебування у домі не комфортним, сушить слизові оболонки очей, носа, дихальних шляхів. Зволожене повітря не подразнюватиме їх і не викличе алергії. Ця корисна річ варта уваги, тож якщо у вашому домі є проблема з надмірно жорстким сухим повітрям, слід купити мийку повітря і забезпечити втрачений баланс.