0 0

Кондиціонер і спліт-система: одне й те саме чи ні?

  • Кондиціонер і спліт-система: одне й те саме чи ні?

Коли ми говоримо про кондиціонер, часто в якості синоніму вживаємо термін спліт-система. Хоча насправді, якщо розібратися, це два різні обладнання, які відрізняються один від одного. Тому, якщо ви тільки плануєте купити кондиціонер, буде корисно знати, що являє собою кондиціонер, а що - спліт, і, виходячи з цього, робити свій вибір більш підходящої позиції.

За своїм призначенням обидва пристрої спрямовані на корекцію температурного режиму в просторі. Але якщо кондиціонер може працювати тільки на охолодження, то за допомогою спліт-системи градус у будинку реально також підвищити – деякі моделі можна використовувати замість обігрівача у міжсезоння, додаючи недостатніх градусів.

Основна відмінність цих двох типів кліматичної техніки – їх конструкція. Кондиціонер – це моноблок, всі компоненти об'єднані під одним корпусом. Спліт складається з двох компонентів (іноді більше двох) – зовнішнього та внутрішнього блоків.

Багатоблочні конструкції мають більше можливостей та функцій, але є стаціонарними, тоді як одноблочна техніка є мобільною та може легко переміщатися з місця на місце. Якщо для вас головний критерій - портативність (вигідно для тих, хто живе/працює на орендованих квадратних метрах або часто їздить за місто на дачу, де відсутній інший охолоджувач-опалювач), варто звернути увагу на моноблочний кондиціонер. 

Запуск у роботу першого типу техніки не вимагає присутності спеціалістів - кондиціонер встановити одразу після покупки в магазині компанії Імперія Клімату Плюс може кожен. Все, що потрібно для цього зробити - підключити до мережі, тобто включити в розетку. Розібратися в налаштуваннях можна як за інструкцією виробника, що додається до кожної моделі, так і за допомогою рекомендацій з мережі, яких сьогодні в інтернеті дуже багато. По суті, мобільність та відсутність спеціальних монтажних робіт – це дві головні переваги кондиціонерів перед сплітами.

Із встановленням останніх так не вийде. Щоб правильно монтувати спліт-систему треба мати певні навички, т.к. процедура передбачає не лише кріплення елементів, а й налагодження їх взаємодії. Важливо все – від висоти розташування до кута нахилу. Якщо якийсь момент буде втрачено, техніка не працюватиме так, як потрібно, або взагалі вийде з ладу, а тоді стане питання її ремонту. Ремонт та заміна деталей коштуватиме дорожче, ніж оплата за встановлення блоків спліту, тобто вигоди від самостійного монтажу отримати не вийде, тоді як знайти нові проблеми – запросто. Натомість у такого обладнання є безліч інших якісних переваг. Це низький рівень шуму під час роботи (завдяки розташуванню зовнішнього, більш шумного блоку на вулиці), широкий діапазон доступних потужностей для різних за площею приміщень, безліч опцій, таких як багаторівнева фільтрація та знезараження повітря, економічне споживання енергії. Практично всі кондиціонери економ та середнього цінового сегмента споживають багато електроенергії та вигідним їх використання не назвеш. Тоді як спліт з інверторним типом компресора витрачає майже вдвічі менше електрики і виправдовую себе вже в перший сезон, додаючи тепло або прохолоду, коли що потрібно, але не плюсуючи до платіжки.

Одноблочні кондиціонери можуть бути переносними або такими, що монтуються у віконний отвір. У двоблочних спліт-систем типів більше. Вони можуть бути:

  • настінні;
  • стельові;
  • підлогові;
  • канальні;
  • колонні.

Настінні найпоширеніші, блоки кріпляться на стіні, можуть охолоджувати і гріти повітря, допустима установка одного і більше внутрішніх блоків у будинку. Стельові моделі є досить вузькими (до 20 см), що дозволяє майже непомітно розмістити такий блок під стелею. Також іноді їх ставлять на підлогу, змінюючи підстелеве розташування на підлогове. Підлогові ставлять тільки на підлогу, вони мають підвищену потужність і, крім основної функції охолодження-обігріву, також чистять і кондиціонують повітря. Канальні в основному вибирають для просторів з підвісними стелями, де повітря (охолоджене або нагріте) циркулює спеціальними трубами над підвісною конструкцією. Колонні спліти близькі до промислового обладнання, здатні обслужити простір до 175 кв.м, будь то будинок, офіс, склад спортзал чи ін. Їх внутрішній блок має значні розміри та характерну колоноподібну форму, що зовні нагадує холодильник.

Яку техніку ви б не обрали, вона періодично вимагатиме уваги, своєчасної заміни фільтрів та дозаправки фреоном, самостійного догляду та періодичного обслуговування у фахівців. Якщо не можете визначитися з вибором, звертайтесь до Імперії Клімату Плюс, і ми допоможемо вам це зробити.

30.10.2023 11:21:11
0
41

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!
Я прочитав Політика конфіденційности і згоден з вимогами