Кондиціонер може виробляти електроенергію

  • Кондиціонер може виробляти електроенергію

 

Мадридські вчені пропонують використовувати кондиціонер не лише для встановлення комфортного мікроклімату в закритому просторі. Вони переконані, що з систем опалення, вентиляції та кондиціонування при правильному використанні реально отримувати безкоштовну електроенергію. 

Принцип дії їх винаходу базується на перетворенні повітряних потоків, продукованих технікою, у штучний вітер. За даними ЗМІ, в колумбійському дата-центрі вже провели відповідні дослідження і підтвердили, що ідея - робоча. 

Встановлення турбін вертикальних вітрогенераторів на охолоджувачі кондиціонуючих систем дозволило отримати задарма більше чистої енергії, ніж потрібно для роботи згаданого вище центру обробки даних. За попередніми підрахунками, в рік така генерація дасть більш як 131 МВт год надлишкової енергії, якою можна закрити інші власні потреби, або ж просто продати. 

Крім фінансової вигоди штучний вітер дозволяє зменшити шкідливі викиди вуглекислого газу в атмосферу на більш як 300 тонн щороку та сповільнити негативні кліматичні зміни, про які все частіше заявляють екологи.   

Попри те, що тестування виявилося вдалим, над ним ще будуть працювати, удосконалювати та шукати шляхи використання технології на побутовому рівні. 

Кондиціонери в Україні дуже популярні. Але поки про вироблення ними енергії мова не йде - тільки про споживання. Проте все частіше ті, хто хоче купити кондиціонер, звертають увагу не на цінник у магазині, а на енергоефективність обладнання. Цей показник дозволяє отримувати достатню кількість прохолоди чи тепла (в залежності від сезону) за менші гроші та зменшити навантаження на енергосистему в цілому.  

В компанії Імперія Клімату Плюс є різна техніка від лідерів ринку і нових прогресивних брендів, які не так давно з’явились на ринку, та вже встигли зарекомендувати себе. Консультанти магазину допоможуть кожному вибрати модель за потрібними параметрами - від ціни і подальшої економічної роботи, до підходящої для наявної площі потужності, марки, моделі та дизайну/кольору обладнання. Це раніше попит на кондиціонери був навесні та в розпал літа, коли спека спонукала купити спліт. В наш час така покупка актуальна цілий рік, бо більшість товарів сучасного виробництва не тільки знижують температуру у домі, а й підвищують її. В міжсезоння кондиціонер став альтернативою обігрівачу вже для багатьох людей через швидке нагрівання та відносно дешеву роботу. Але монтувати його слід завчасно, щоб не ускладнювати процес монтажу і не здорожчувати його. Чим складніші погодні умови, тим більше грошей потрібно буде віддати спеціалістам, які будуть займатись встановленням блоків і тим менше ви покористуєтесь технікою в холодний сезон. При сильних морозах кондиціонер краще не вмикати, навіть якщо виробник не зазначив цього у його техпаспорті.  

Зелена енергетика не є чимось новим для України, але поки не в такій інтерпретації, як за кордоном. У нас її, в основному, отримують за рахунок роботи сонячних батарей та альтернативних сонячній енергії варіантам - із землі, води, від паливних електростанцій, наногенераторів і т.д.. Недовго і небагато, але все-таки говорили у нас і про кінетичну енергію (розглядали варіанти створення фітнес-центрів, відвідувачі яких могли б поєднувати приємне з корисним - займатися спортом та одночасно виробляти електрику). Сьогодні існує чимало грантових програм для підтримки ініціатив з розвитку зеленої енергетики в Україні. І на державному рівні, і з залученням закордонних інвестицій. 

Раціональне використання природних ресурсів дарує автономність від загальної мережі і дозволяє жити у своєму режимі, а не за графіками знеструмлень ДТЕК, з якими вже добре знайомі всі українці, і які пророкують у найближчому майбутньому майже всі експерти галузі.

26.10.2024 10:42:45
0
49

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!
Я прочитав Політика конфіденційности і згоден з вимогами