Кондиціонер, рекуператор, вентиляція: що у них спільного та чи здатен один пристрій замінити усі?

  • Кондиціонер, рекуператор, вентиляція: що у них спільного та чи здатен один пристрій замінити усі?

 

У наш час ремонт осель - поняття значно ширше, ніж це було кілька років тому. Він передбачає не тільки стильний інтер’єр та сучасне меблювання, а й оснащення побутовою технікою, яка значно полегшує життя та робить його комфортнішим і навіть здоровішим. За останній пункт відповідають системи клімату, великий вибір яких пропонує магазин Імперія Клімату Плюс. Завдяки цьому обладнанню можна відрегулювати потрібний температурний режим, чистоту повітря, рівень його зволоженості/сухості тощо. Головне розуміти, яке обладнання за що відповідає і про наявність якого у своєму побуті слід подбати. 

Хтось скаже, що раніше для провітрювання житла вистачало просто відкрити вікно. Тим самим спробує спростувати необхідність встановлення додаткових вентиляційних девайсів. Однак, таким чином можна посперечатись у необхідності придбання телевізора, ПК, пральної машини та інших речей, без яких нині уявити життя важко. Світ не стоїть на місці і ми можемо або залишатись у минулому, або йти в ногу з прогресом та дозволяти собі більше. Обираємо друге. Але розбираємось в особливостях кожної запропонованої позиції. 

Зокрема, у різниці між поняттями кондиціонер, рекуператор та припливно-витяжна установка. Дехто вважає, що вони майже тотожні, але ховаються під різними корпусами та назвами. Насправді, вони відмінні і цю різницю спробуємо пояснити. 

Основна функція кондиціонера - регулювання температури. Влітку ми вмикаємо його, щоб охолодити простір, взимку - щоб його нагріти. Крім цього, компанії, які випускають спліти, щоразу розширюють їх можливості. Так, сучасні кондиціонери можуть також очищувати повітря, іонізувати його та знезаражувати, але при цьому основною функцією все одно залишається терморегуляція. На відміну від рекуператора та припливно-витяжної установки, кондиціонер у своїй більшості не здатен затягувати повітря з вулиці (за винятком останніх розробок, яких на ринку поки небагато і про роботу яких за даним напрямком поки не доводиться судити). Спліт не подає свіже повітря з вулиці та не видаляє з кімнати уже відпрацьоване. В основному, він циркулює по колу наявне в системі повітря, охолоджуючи його потік чи, навпаки, нагріваючи. Перевагами техніки є її широкий модельний ряд, а, точніше, діапазон цін, легкий монтаж та ефективність.  

Рекуператор (енергозберігаючий вентиляційний пристрій) здатен затягувати свіже повітря з вулиці та виводити з кімнати відпрацьоване без відкриття вікон та порушення температурного режиму у просторі. Встановивши його, ви отримуєте повноцінний повітрообмін, що сприятливо впливає на мікроклімат у домі, але без необхідності додатково підігрівати чи охолоджувати повітря на заданих квадратних метрах. Він ідеально підходить для осель, які схильні до сирості, зокрема кутових чи на цокольних поверхах, і останнім часом все більше користувачів роблять вибір на його користь. Його фактично не потрібно налаштовувати, він працює одразу після встановлення. Серед недоліків - шумність при роботі на максимальній потужності та вентиляція конкретної кімнати. Тобто при монтажі в спальні прилад якісно вентилюватиме тільки спальню. 

Натомість припливно-витяжна установка працює не локально, а на весь заданий простір. Це може бути одне приміщення чи одразу декілька. Принцип її роботи полягає у  організованій примусовій вентиляції - подачі у дім знадвору свіжого, попередньо очищеного від бруду та алергенів повітря, та відведення відпрацьованих мас з дому на вулицю. Вона складається з системи повітропроводів, розташованих у різних кімнатах. Цього не можна досягти з рекуператором, але можна забезпечити за рахунок монтажу припливно-витяжної установки. Ще однією з її переваг, спільною з рекуператором, є здатність нагрівати повітря перед подачею до потрібної температури. Тобто взимку з вулиці у дім буде подане не холодне повітря, яке потрібно додатково догрівати, а вже попередньо підігріте. Це і про комфорт, і про економію. 

Тобто, замінити один пристрій іншим +/- можливо. Але! Лише в тандемі вони повністю закриють усі потреби. Як мінімум, дійсно сучасне і комфортне житло передбачає наявність хоча б двох таких позицій - кондиціонер + рекуператор або кондиціонер + припливно-витяжна установка. Тоді можна забезпечити всі потреби, подбати про затишок та створити правильне здорове середовище на ввірених квадратних метрах для якісного життя.

15.02.2025 13:53:02
0
106

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!
Я прочитав Політика конфіденційности і згоден з вимогами