Є багато способів обігріву приміщення. Крім звичайного централізованого опалення це може бути котел, обігрівач, кондиціонер, теплова гармата тощо. Однак особливе місце серед них у різні роки займав і займає камін. Він здатен зробити будь-яку оселю більш затишною та комфортною, обігріти та створити особливу атмосферу. Але відносно донедавна таке джерело тепла було доступне далеко не всім, а лише власникам приватних осель. Облаштувати твердопаливний камін у квартирах – неможливо.
Все змінилось з появою електрокамінів. Виробники подбали про те, щоб вони були не просто обігрівачами, а виглядали максимально подібно до своїх твердопаливних попередників. Тому сучасні моделі мають спеціальний екран, за яким видніється і навіть потріскує вогнище, котре не потребує сировини і не продукує сажу. Все, що потрібно для його роботи – електрика.
Поки не плануєш купити електрокамін, здається, що все просто. Однак при виборі можуть виникати складнощі, бо вибір такого обладнання на ринку немалий. Проконсультувати та порадити варту уваги модель можуть працівники Імперія Клімату Плюс. Але слід і собі орієнтуватись у своїх бажаннях, можливостях та особливостях приміщення, для якого обирається обладнання. Це ключові параметри, які допоможуть купити не просто красиву техніку під свій інтер’єр, а й функціональну.
Насправді електрокаміни мають багато характеристик. У продажу ви знайдете моделі:
переносні;
кутові;
настінні;
приставні;
острівні;
двосторонні.
Переносні – найдешевші і найпростіші. Їх можна вільно переміщувати з кімнати в кімнату за принципом звичайного обігрівача. Але на відміну від останніх вони більш естетичні, бо мають екран, який імітує справжню топку і живий вогонь у ній. Такі каміни підключаються до стандартної розетки на 220 В. Вони мають відносно невеликі габарити, що допомагає ідеально вписатися в будь-яке приміщення.
Кутові моделі електрокамінів, як правило, обирають для невеликих приміщень. Їх перевага у тому, що вони не займають багато площі, бо монтуються у куток. Виглядає це дуже охайно та виточено, а місця займає мінімум. Сам кут не має знайчення і ніяк не впливає на роботу пристрою, тобто такі каміни можна однаково облаштовувати у внутрішніх кутах оселі та у зовнішніх.
Настінні моделі візуально схожі на плазмовий телевізор, вони, як і кутові, ідеальні для маленьких квартир та студій, де хочеться створити затишок, але місця для облаштування повнорозмірного електрокаміну немає.
Приставні електрокаміни – це класичні моделі, такі, які ми звикли бачити у фільмах. Вони красиво оформлені та мають полицю для фото, яку на новорічно-різдвяні свята прикрашають хвоєю, іграшками та гірляндами. Вони ідеальні для будь-якого приміщення, яле власники невеликих квадратних метрів мають розуміти, що такі моделі займуть значну частину площі. Їх розміщують біля стіни в центрі кімнати, а підібрати їх нині не проблема під будь-який дизайн. У наявності в магазинах є класичні приставні електрокаміни, позиції в стилі модерн, бароко, арт-деко.
Острівні моделі електрокамінів часто обирають для квартир-студій, бо ними зручно і естетично зонувати простір, зокрема, двосторонніми, які мають екран по обидві сторони приладу.
Саме вогнище каміну називається осередком, його обрамлення – порталом. Обладнання без порталу коштує дешевше, бо ви додатково не платите за декоративні елементи.
Здебільшого, електрокаміни є інфрачервоними обігрівачами, які мають направлене випромінювання. У деяких моделях встановлений вентилятор, який дозволяє швидше нагріти приміщення.
Електрокамін споживає близько 1-2 кВт енергії за годину, тому для його роботи не потрібно вести додаткову потужну лінію проводки. Адже приблизно стільки ж споживає електрочайник. Її вистачає для повноцінного обігріву площі до 20 кв.м. Перш ніж вмикати позиції потужніші за 2 кВт, потрібно спочатку перевірити електропроводку і її здатність витримати таке додаткове навантаження.
Для обігріву 10 кв.м площі зі стандартними стелями до 2,7 м висотою потрібен 1 кВт потужності пристрою. Виходячи із габаритів своєї оселі, можна вибрати відповідну техніку. І тоді крім окраси у домі буде якісна опалювальна техніка, здатна в холодну пору обігріти приміщення.
Також окремі сучасні моделі мають додатковий функціонал, наприклад, зволоження повітря, його очистка, таймер тощо.
Полум’я може бути з пластику та скла з підсвіткою, рідкокристалічний дисплей із записом відео горіння, додаткову реалістичність може забезпечити парогенератор. Якість картинки та її реалістичність впливають на ціну. Але це та покупка, яку ви робите не на рік, тому слід засновувати її не лише з урахування вигоди для гаманця, але й за характеристиками та параметрами простору, який камін має прикрасити та утеплити.