Вентиляція у ванній. Як осушити простір і запобігти появі грибка

  • Вентиляція у ванній. Як осушити простір і запобігти появі грибка

 

Ванна кімната – один із найвологіших просторів у домі. Зазвичай, це одна з найменших за площею кімнат, але вона часто викликає найбільше клопотів, якщо неправильно зроблена вентиляція. Прийом душу, ванної, прання, користування умивальником, вологі речі – це все провокує надмірну сирість, яка є сприятливим середовищем для розвитку хвороботворних бактерій і появи плісняви. 

Свого часу ванній не приділялась належна увага, бо це те, чого не бачать сторонні. На її ремонті часто економили, а про вентиляцію, крім тієї, що передбачена плануванням взагалі ніхто не дбав. Затхлий запах, який з’являвся там, вважали нормою і пояснювали закритим типом приміщення і його обмеженими габаритами. Рішення ніхто не шукав, крім прибирання, затирання чорних плям та періодичного косметичного ремонту з заміною оздоблювальних матеріалів. А далі все відбувалось за старою схемою: після миття або ручного прання на стінах з’являвся конденсат, який не лише псував якість повітря, а й сантехніку і побутову техніку ванної  кімнати. 

Зараз часи змінилися. Люди хочуть облаштувати естетичний комфортний простір по всьому дому і зробити це якісно, за правилами. І починають з повітрообміну. Тільки достатній повітрообмін може вирішити проблему. Вважається, що таким є показник у 90 куб.м/год. Виміряти його самостійно людині, котра не розбирається і не має для цього потрібних пристроїв фактично неможливо. Тому краще, щоб про це подбав спеціаліст. Якщо не налаштувати цю систему, приміщення залишатиметься сирим. 

Відкриття дверей, щоб випустити пару – недостатньо. Потрібні інженерні рішення, покликані викорінити проблему, а не замаскувати її. Йдеться про витяжні вентилятори, купити які можна в магазині Імперія Клімату Плюс. Крім обладнання для вентиляції, тут ви знайдете кондиціонер, обігрівач, осушувач повітря або навпаки його зволожувач та інші речі, які дбають про комфорт у домі і не тільки. 

Головне – підібрати свій прилад згідно запиту. Приклад неправильного рішення – вибір осушувача для ванної замість вентилятора або рекуператора. Це поширена помилка, яку роблять користувачі, які не консультуються перед покупкою з фахівцями і не вивчають проблему так, як це потрібно. Осушувач не впорається з вологою, якщо немає циркуляції повітря. Він лише тимчасово маскує проблему. У ванній осушувач може бути допоміжним приладом, але не основним. Тоді як для кімнатного використання його часто буває достатньо. 

Так само помилково вважати, що вивести з ванної цвіль і грибок допоможе додатковий обігрів у вигляді сучасної рушникосушки і теплої підлоги. Тепло не вплине на циркуляцію повітря, а створить додатково ефект сауни, що не має нічого спільного з нормалізацією рівня вологи. 

Сучасні прилади володіють спеціальними датчиками, які також показують рівень вологи, що дуже зручно. Оптимальний рівень вологості повітря у ванній кімнаті не повинен перевищувати 40-60%.  Якщо є зайва волога, вивести її можна тільки з відпрацьованим повітряним потоком. Часто звичайної витяжки, яка є у кожній квартирі виявляється мало. До того ж вентиляційні канали в багатоповерхівках часто бувають забиті і тому належної тяги вони не створюють. Тоді як спеціальні пристрої примусової вентиляції здатні змінити ситуацію. 

Є три основні характеристики вибору обладнання, на які треба звертати увагу, якщо збираєтесь купити витяжний вентилятор у ванну кімнату:

  • діаметр приладу;
  • рівень шумності;
  • додаткові функції. 

Остання з характеристик сама варіативна, бо включає як найпростіші позиції, так і моделі з датчиками, підсвітками, таймерами та функцією очищення припливного повітря. Але і ті, і ті, вже будуть працювати націлено і діяти на результат. 

Звертайтесь до Імперія Клімату Плюс. Отримайте консультацію і оберіть свою модель техніки. Не ігноруйте проблему, а вирішуйте її.

13.04.2025 14:44:49
0
225

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!
Я прочитав Політика конфіденційности і згоден з вимогами