Альтернативні джерела опалення: чим обігріти будинок, коли немає світла і газу?

  • Альтернативні джерела опалення: чим обігріти будинок, коли немає світла і газу?

 

Це питання все більше хвилює українців, які прагнуть автономії від централізованих мереж. Особливо, сьогодні, напередодні сезону холодів, коли стабільність постачання тепла залежить не тільки від фінансової складової, а й від зовнішніх факторів, контролювати та передбачити які ми, на жаль, не можемо. 

Обрати альтернативні джерела опалення - означає подбати про комфорт у приміщенні та тепло в ньому навіть за відсутності світла та газу. Але якщо для міських мешканців вибір таких незалежних способів обігріву є доволі широким, то для жителів негазифікованих сіл чи об’єктів, ще не підведених до електрифікації їх варіативність значно менша. Допомогти розібратись у їх типах допоможуть фахівці профільної компанії Імперія Клімату Плюс, у магазині якої ви можете купити різні альтернативні джерела опалення

В залежності від умов проживання та фінансових можливостей споживача альтернативою для світла-газу можуть бути:

  • опалення горючою біомасою;
  • вуглеводневе паливо;
  • альтернативні енергетичні джерела. 

Перший варіант найбільш зрозумілий і часто використовуваний для приватних будинків. Це отримання теплової енергії в результаті горіння вугілля, дров, соломи тощо. Для опалення твердим паливом потрібна вбудована цегляна піч (груба), металева піч або твердопаливний котел. Дехто додає до цього переліку також камін, але це неправильно. Каміни не мають відношення до цегляних печей. Вони скоріше створені для декору, для естетики, ніж для практичного використання. Хоча сучасні обігрівачі, зроблені у вигляді камінів, цілком справляються зі своєю функцією і здатні локально нагріти простір (ті квадратні метри, на яких розташовані), однак з класичним терміном вони мають мало спільного. 

Інша річ - правильно викладена груба. Якщо пічник подбав про підведення кожної з кімнат будинку до стінок печі, потреба у додатковому нагріві простору не виникне. В сучасних інтер’єрах дизайнери пропонують безліч варіантів її стилізації, щоб було і тепло, і красиво. Але якщо говорити про піч, як про енергоносій, то вона ,напевно, є найбільш самодостатньою і незалежною. Все, що потрібно для її роботи - ресурс (тверде паливо) і періодична очистка від сажі. 

Металева піч більш відома в народі під назвою буржуйка чи булер’ян. Її теж в сучасних будинках часто використовують у якості функціонального каміну. До неї, як, власне, і до цегляної грубки можна вбудувати водяний змійовик, створивши повноцінну опалювальну систему на дві і більше додаткові кімнати. Варіанти простіші не будуть вирізнятись естетичним зовнішнім виглядом, але за їх допомогою можна буде досягти потрібного температурного режиму на ввіреному об’єкті. Плюс, для того, щоб встановити металеву піч не потрібно особливих навиків чи попередньої підготовки. 

Те ж саме стосується використання твердопаливних котлів. Але їх встановлення має бути виконане фахівцем, із забезпеченням достатньої тяги димаря, дотриманням рівня під’єднання патрубків, потрібних кутів нахилу, створенням системи гравітації, вірного прорахунку діаметрів труб, обладнання безпековими елементами. 

Опалення зрідженим вуглеводневим паливом (газом у балонах, соляркою) вважається спасінням для будинків, що розташовані віддалено від центральних газогонів. Також є резон використовувати цей електроносій власникам великих за площею будинків. Для застосування такого способу обігріву потрібне спеціальне обладнання, що підключається до опалювального контуру. В експлуатації така установка проста і вигідна в фінансовому плані. Вона швидко окупає себе та дає змогу отримати незалежність від тарифів з подальшою змогою економити кошти і грітись водночас. 

Самими економічними з усіх відомих на сьогодні типів опалення є альтернативні джерела, тобто такі, при роботі яких тепло продукується з навколишнього середовища - повітря, води, землі і т.д. Але вони й найбільш вартісні з-поміж усіх вищезазначених по ціні. Щоб облаштувати ними свій дім потрібно спочатку витратитись. Проте і в них не без недоліків, якщо ми говоримо про опалення без світла-газу. Майже всі вони не на 100% автономні, є залежними від погодних умов або ж передбачають живлення від мережі чи за рахунок генератора, купівля якого сама по собі вже є вартісною. 

Лідируючими позиціями в цій категорії є сонячні колектори та теплові насоси. 

Сонячні батареї для нагрівання води використовують сонячну енергію. Це є їх перевагою в теплу літню пору і недоліком взимку та за пасмурної погоди. Вночі вони також не працюють. Одна одиниця здатна нагріти воду у об’ємі до 300 л, але на обігрів приміщення її потужності не вистачить - потрібно кілька таких одиниць, щоб закрити потреби, а це значні кошти. Інакше доведеться підключати додатково інші опалювальні пристрої і тоді про альтернативу електриці та газу мова не йтиме. 

Тепловий насос на відміну від сонячного колектору повністю впорається з цими завданнями. Принцип його роботи заключається в отриманні тепла з природних джерел, що нас оточують (ті ж вода, повітря, земля). За цією ж концепцією працює й кондиціонер. В середньому, споживаючи 3 кВт енергії обладнання передає її у простір у вигляді теплової енергії у більш як потроєному еквіваленті - до 10 кВт. Та навіть за умови вигоди, яка не забариться, купити тепловий насос може не кожен. 

Зверніться до Імперії Клімату Плюс і ми підберемо для вас альтернативно джерело опалення відповідно до бюджету, вимог та типу житла, у якому мешкаєте.

10.11.2023 11:04:44
0
399

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!
Я прочитав Політика конфіденційности і згоден з вимогами